Kandidatene i Vestfold: Maren Kurdøl
I ukene framover lar vi dere bli bedre kjent med kandidatene på stortingslista til Rødt Vestfold. Maren Njøs Kurdøl står på 1. plass på lista i Vestfold. Klikk på bildet og les mer.
Litt om kandidaten
Maren Njøs Kurdøl, 36 år gammel, opprinnelig fra Lillehammer, men med lang politisk erfaring fra Vestfold. Jeg er utdannet innen samfunnsfag og trening, og jobber faktisk med begge deler, i to ulike jobber. Til sammen har jeg 17 års erfaring som folkevalgt i tre ulike kommuner og to fylkesting. Nå håper jeg å kunne ta med meg engasjementet mitt på Stortinget. Når tiden min ikke går med til politikk, konkurrerer jeg i styrkeløft på hobbybasis og prøver å dra på så mange konserter som mulig.
Derfor stiller jeg til valg for Rødt
Jeg vet at vi kan skape et bedre samfunn og jeg mener Rødt er partiet som trengs for å få det til. Akkurat nå må vi gjøre mer for å stanse folkemordet på Gaza, bevare naturen, fordele ressursene rettferdig og sikre gode velferdstjenester for alle. Rødt er partiet som kjemper hardest for Palestina, mot nedbygging av natur, for gratis tannhelse og mot de økende forskjellene. Derfor er Rødt mitt parti.
Mine hjertesaker
Akkurat nå er Palestina det viktigste. Det foregår et folkemord, samtidig som Norge er Europas største investor i Israel. Det er uholdbart! Ellers har jeg et veldig bredt engasjement, men med et ekstra brennende hjerte for naturvern.