Kandidatene i Telemark: Ole Roger Dyrkorn

I ukene framover lar vi dere bli bedre kjent med kandidatene på stortingslista til Rødt Telemark. Ole Roger Dyrkorn står på 12. plass på lista i Telemark. Klikk på bildet og les mer.

Litt om kandidaten:

Jeg er 73 år, bor på Findal i Bamble. Jeg er pensjonist og har jobba 40 år i prosessindustrien på Rafnes. Jeg er folkevalgt for Rødt i Bamble kommune og sitter som representant i kommunestyret, formannskapet og administrasjonsutvalget.

Hvorfor stiller du til valg for Rødt?

Jeg stiller til valg for Rødt, for å få demokratisk styring over økonomien og å få fjerna det økonomiske systemet kapitalismen.

Hva er hjertesaken din?

Bidra i arbeidet med å melde Norge ut av EØS-avtalen. Dette er nødvendig for å gjenvinne nasjonal og demokratisk styring med samfunnsutviklinga og å kunne utvikle en klima og miljøvennlig nærings- og industripolitikk. Jeg er også opptatt av at det skal legges til rette for nye arbeidsplasser og næringsutvikling i Telemark. Dette krever raskere overføring av elektrisk kraft fra Kristiansand området med en 420 KV linje.