Utvalg

Politiske utvalg har ansvar for å følge med på og utvikle Rødt på ulike politiske og organisatoriske felter. Her finner du oversikt over våre utvalgsledere:

Utvalgsledere og frikjøpte

Reidar Strisland

Reidar Strisland

Partisekretær og leder i Organisasjon og studieutvalget

91367377

reidar@roedt.no

Jokke Fjeldstad

Jokke Fjeldstad

Utvalgssekretær i Organisasjon og studieutvalget

22989052

jokke@raudt.no

Stine Westrum

Stine Westrum

Utvalgsleder i Faglig utvalg

stine@roedt.no

LILO

Linn Iren Ludvigsen Oland

Utvalgsleder i Antirasistisk- og minoritetspolitisk utvalg

90708397

linnirenoland@gmail.com

Hannah Berg

Hannah Berg

Utvalgsleder i Helsepolitisk utvalg

91848394

hannah.berg@stortinget.no

Katherine Joakimsen

Katherine Joakimsen

Utvalgsleder i Kvinnepolitisk utvalg

47249138

kathy.joakimsen@gmail.com

Mailiss Solheim-Åkerblom

Mailiss Solheim-Åkerblom

Utvalgsleder i Miljø- og næringspolitisk utvalg

98890063

mailiss@roedt.no

Sissel Hallem

Sissel Hallem

Utvalgsleder i Utvalg for partikultur og konflikthåndtering

95214904

sissel.hallem@lostat.no

Svein Ørsnes

Svein Ørsnes

Utvalgsleder i Distrikts- og ressurspolitisk utvalg

47504180

svein.birger.orsnes@innlandetfylke.no

TIT

Turid Irene Turunen

Utvalgsleder i Samepolitisk utvalg

91685041

turid.turunen@gmail.com

Ylva Holm-Torsteinson

Ylva Holm-Torsteinson

Utvalgsleder i Internasjonalt utvalg

95435343

ylva.holm.torsteinson@stortinget.no

Ravn Villtokt

Ravn Villtokt

Utvalgsleder i Skeivt utvalg

93635926

ravnroedt@gmail.com

Oversikt over alle oppnevnt til å sitte i et utvalg i Rødt finner man her:

Utvalg utnevnt av Landstyret i Rødt 2023

Valgt på landsstyremøte oktober 2023