1. mai i Møre og Romsdal 2026
Solidaritet og kamp! Rødt Møre og Romsdal ønsker alle en god feiring. Sammen står vi sterkere for et rettferdig arbeidsliv. Gratulerer med dagen!
Her er en oversikt over Rødts talere og appellanter i Møre og Romsdal, samt hvor man kan møte Rødt-medlemmer å feire dagen sammen med.
LO Norge sin oversikt over arrangement i Møre og Romsdal
Rødts talere i Møre og Romsdal
Kristiansund 14.30 Kulturfabrikken: Appell ved Edvard Breivik, fylkesleder
Rauma 15.00 Åndalsnes – Rådhussalen: Appell ved Sondre Vik, leder Rødt Rauma
Sunndalsøra 15.00 Oksvikstatuen: Appell ved Tomine Noor, styremedlem Rødt Hustadvika
Surnadal 15.00 Surnadal kulturhus: Appell ved Roar Nes, leiar Raudt Surnadal
Volda 13.00 Rokken: Tale ved Geir Jørgensen, stortingsrepresentant Rødt
Molde 13.00 Molde Rådhus: Appell ved Endre Ruset (Rødt)
Ålesund, Rådhussalen kl.11.00: Janita Kvistad om beredskap, leder Rødt Ålesund
Her vil dere også få treffe medlemmer fra lokallaga
Arrangement i Hustadvika, Bergset Grendahus kl. 11 - 15
Arrangement i Molde, 1. mai-frokost, Romsdalsmuseet kl. 09.30-11.45, kl. 12.00 paroletog Storgata 9
Arrangement i Ålesund, Rådhussalen kl.11 - 13
Støtt Norsk Folkehjelps 1. mai-aksjon
Norsk Folkehjelp er fagbevegelsens humanitære solidaritetsorganisasjon, og hvert år markerer de solidaritet over landegrensene på arbeidernes dag gjennom 1. mai-aksjonen.
Årets kampanje har tittelen Folk forandrer verden. Derfor samler vi også inn penger som bidrar til å styrke arbeidet til nettopp de som kjemper for demokrati og redder liv i kriser.Norsk Folkehjelp jobber i over 30 land. Vi støtter de som står i frontlinjen i arbeidet for rettferdighet og demokrati. Dette er folk som skaper motstandskraft og endring i sine lokalsamfunn, ofte med livet som innsats.